نام نام خانوادگی : مریم امیرالرعایا

تاریخ تولد:1363

مدرک تحصیلی:دانشجوی کارشناسی ارشد صنایع دستی گرایش چوب

از دوران هنرستان به صنایع دستی علاقه داشتم وهمچنان پیگیرش بودم.هنرستان هم صنایع دستی خواندم.کاردانی نیز صنایع دستی گرایش قلم زنی خواندم وکارشناسی راصنایع چوب گرایش نهال ودر حال حاظر ارشد را با گرایش چوب دنبال میکنم .
به جز اساتید دانشگاهی نزد استاد خاصی نرفتم کتابهای زیادی مطالعه کردم.من نمایشگاه فردی یا گروهی نداشتم اما در نمایشگاه های ملی شرکت کردم،ودر جشنواره مضامین قرآنی رتبه سوم آوردم.

    • در صنایع دستی از سبک ها و تکنیک های مختلفی استفاده می شود مثلا در منبط از منبط A  و مننط از قلم های بزرگ که اصطلاحا معاق نامیده میشود استفاده کرده ام و یا در تهذیب مینیاتور ، تهذیب ، تشدید
    • کلا صنایع دستی گرایش های زیادی دارد . اولین مشکلی که در این ضمینه با ان مواجه شدند مشکل اول شهر اصفهان است که ابزار را به طور کامل در این شهر پیدا نمیکنی و حتی رنگ را من مجبور می شوم از تهران و حتی چوب را که به هیچ عنوان پیدا نمی شود مثل اره 5% رااز تهران خریداری می کنم .
    • مشوق اصلی من خانواده ام و بعد همسرم بوده است من خودم به ریاضی علاقه داشتم ام اما چون به نوعی خانواده ام به هنر علاقمند بودند من هم به این حرفه روی اوردم . من از زمانی که لیسانس گرفتم این کار را بصورت حرفه ای انجام دادم. که حدود 4 یا 5 سال است .
    • به نظر من به جز پیشرفت خودم برای پیشرفت جامعه باید فرهنگ سازی کرد.من نمایشگاه را برای آشنایی مردم دایر کردم تا بیشتر هنر را بشناسند .
    • اگر وارد این رشته نمی شدم دنبال کار ریاضی فیزیک را می گرفتم ، من از هنرمندان و مسؤلان خواهش میکنم اول فرهنگ سازی را از خودشان شروع کنند یعنی بجای قرار دادن کریستال در منزل از آثار هنری که با زحمت و مشقت ساخته شده استفاده کنند.